Lathe WMW Niles DLZ-630/5000 b/a
| Price: | negotiated |
| Company: | Kompaniya TITAN |
| Seller: | Vasil'ev Oleg Vladimirovich |
| Phones: |  +7-4852-37-02-63 Show phone |
| Address: | Russian Federation, Yaroslavskaya Oblast', Yaroslavl |
The organization implements WMW
Niles DLZ-630 / 5000 - screw-cutting lathe used, year of release - 1971.
Brief characteristics: the diameter of the workpiece (nominal over the
bed/ maximum swing over bed / in recess / on the caliper) - 630 / 660 /
720 / 400 mm; width of the recess - 265 mm; turning length - 5000 mm; length
set details (RMC) - 5230 mm; condition - complete, tested
work. For more information and photos on request
We also sell: 1А671Ф1-10, CRAVEN 1700/8500, Skoda SUT-160, QL-1603, КЖ1626, 1А660 (RMC 8000), 1А660, 1660 (RMC 6300), 1М65-5, 1Н65 (RMC 3000), 1М65-3, 165-3, 16К40Ф101, 1М64, 1А64, WMW Niles DLZ-630/5000, 1М63Н (RMC 3000), 1М63БФ101, 1М63Б, 1М63, TUR-630M, РТ21013, MVE-280/2000 DIMAVAG, СА562С100, 16К25, МК6056, Tos SU 50A, 16В20, 1К62В ( RMC 3000 ), SN402, 16K20 (RMC 1400), 16K20, 16K20 (RMC 1000), 16K20 (RMC 710), SV-18RA TOS, 1И611ПФ-1 IL, Schaublin 125.